ŘÍJEN 2018

Ukončení možnosti přihlášení dětí k nabízeným aktivitám.

Zahájení odpoledních kroužků.

Divadlo Úsměv

Ve středu 10. 10. 2018 v 9:00 hodin zahraje divadlo Úsměv ve třídě Berušky pohádkový příběh O kamarádství.

Fotografování dětí

na vánoční kalendáře proběhne 17. 10. od 8:15 hodin ve třídě Koťátka

Nabídka je na zvážení rodičů. Rodič může zakoupit, nebo vrátit.

Drakiáda

pro děti proběhne v dopoledních hodinách podle počasí a podmínek.

Dýňování

tradiční dopolední akce pro děti, kdy děti mohou přinést již ozdobené dýně, některé ve školce vydlabeme a ozdobíme, proběhne ve čtvrtek 25. 10. v dopoledních hodinách.

Podzimní brigáda s opékáním špekáčků

ve čtvrtek 25. 10. od 15:30 hodin budeme spolu s rodiči a dětmi uklízet naši zahradu před zimou (hrabat listí, zametat chodníky, přehazovat kompost,..). Protože naše vybavení nářadím je omezené, prosím, přineste vlastní nářadí (hrábě, koště,..). Na závěr si prohlédneme vystavené dýně a opečeme dobrý špekáček.

Podzimní prázdniny v ZŠ

29. a 30. října bude omezen provoz, vzhledem k prázdninám v ZŠ.

Bude uzavřena jedna třída, paní učitelky budou čerpat dovolenou.

LISTOPAD 2018

Planetárium v MŠ

Ve středu 8. 11. 2018 navštíví naši školku mobilní planetárium. V nafukovací kopuli se děti podívají, co zažila Holčička, která chodila vzhůru nohama. Berušky od 8:30 hodin, Koťátka od 9:15 hodin a Sluníčka od 10:00 hodin.

Divadelní představení v MŠ

„SLYŠTE, SLYŠTE“ zahraje pan Urbánek ve středu nebo ve středu 28. 12. 2018 v 8:30 hodin ve třídě Berušky. Přijďte prosím včas.

PROSINEC 2018

Oslavy Mikuláše v MŠ

Ve středu 5. 12. dopoledne přijde Mikuláš a všem dětem rozdá svoji nadílku.

Oslavy vánoc ŘEČKOVICKÝ VÁNOČNÍ STROM

„Řečkovické vánoce,“ tradiční akce, v pondělí – termín a čas upřesníme. V programu vystoupí skupina dětí naší MŠ, pod vedením p. uč. Evy Kachlířové. Zveme všechny rodiče. Vystoupení bude na schodišti u kostela.

Vánoční besídky

Ve čtvrtek 13. 12. v 15.15 hodin, ve všech třídách. Společné posezení, poslech a zpěv vánočních písní a koled, společné vánoční tvoření. Při této příležitosti zakoupíme hračky a stavebnice z daru rodičů, každá třída asi za 2 000,-Kč. Tyto dárky dětem nadělíme den po besídkách.

Během vánočních svátků je naše MŠ uzavřena. Uzavření školy bylo projednáno a rodiči odsouhlaseno na schůzce rodičů dne 6. září. Jedná se o tři pracovní dny: 28.12 a 29. 12. a 31. 12. 2018.

Poslední den provozu: pátek 21. prosince 2018

PŘEJEME VŠEM  DĚTEM A RODIČŮM KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ, HODNĚ DÁREČKŮ, POHODU A VŠECHNO NEJLEPŠÍ DO NOVÉHO ROKU.

První den provozu po Vánocích je středa 2. ledna 2019.