Vážení rodiče,

pro vaše děti připravujeme pokrmy dle zásad ZDRAVÉ VÝŽIVY a nejnovějších stravovacích návyků. Tyto změny nespočívají pouze v technologii přípravy jídel, ale především ve výběru surovin:

- každodenní pestrá nabídka čerstvého ovoce a zeleniny

- chlazené maso, ryby, farmářské výrobky

- čerstvé sýry, olivový olej

Děti se tak seznámí s novými i neobvyklými chutěmi a začínají si postupně budovat celoživotní návyk na zdravou a kvalitní stravu.

Prosím pozor - od 1. 9. 2018 je možné odhlašovat stravu dětí pouze na webových stránkách www.strava.cz. Telefonické odhlašování a odhlašování stravy v sešitech v šatnách MŠ již nebude možné. Jídelníček naleznete na stejných stránkách.

Děkujeme za pochopení.

Seznam alergenů:  01 Obiloviny obsahující lepek

01a Obiloviny - pšenice

01b Obiloviny -  žito

02 Korýši

03  Vejce

04  Ryby

05 Podzemnice olejná (arašídy)

06  Sójové boby ( sója )

07  Mléko

08 Skořápkové plody

09  Celer

10  Hořčice

11  Sezam

12  Oxid siřičitý

13  Vlčí bob ( lupina )

14  Měkkýši

Změna jídelníčku vyhrazena!

Nápoje: po celý den mají děti k dispozici pitnou vodu ochucenou cironem

Plná cena stravy dětí od 3 do 6 let je 79,- Kč na den, dětí, které ve školním roce dovrší 7 let je 83,- Kč na den. Rodiče hradí pouze cenu potravin, tj. 35,- (39,-) Kč. Věcné a osobní náklady hradí MŠ.

Nárok na zvýhodněnou stravu má strávník pouze první den neplánované nepřítomnosti. Pokud rodiče své dítě řádně neodhlásí, dítě stravu neodebere, ale školní kuchyně ji připraví, je rodič povinen uhradit plnou cenu, dle vyhlášky č. 107/2005Sb. odst.9/. Další dny nepřítomnosti dítěte je rodič povinen si stravování odhlásit.

Způsob úhrady stravného: stravné (částka 770,- Kč) se platí vždy do 5. dne příslušného měsíce : - trvalým příkazem - č. účtu: 41334621/0100, - v hotovosti (výjimečně) v případě dlužníků.

Vyúčtování přeplatků: vzniklé přeplatky se na konci školního roku převádí do dalšího školního roku. Dětem, které končí docházku v MŠ a odchází do ZŠ, se přeplatky vrací v posledních dnech měsíce června v hotovosti, nebo převodem na účet zákonného zástupce (dle přání rodiče).

Odhlašování a přihlašování stravy: děti se odhlašují a přihlašují ze stravování nejpozději jeden den předem do 13 hod.sms zprávou na číslo: 775060523,  zápisem do sešitů stravování v šatnách. V případě náhlého onemocnění a nepřítomnosti dítěte v MŠ si rodiče mohou stravu ten den vyzvednout. Strava bude vydána pouze do přinesených čistých jídlonosičů. Vydané jídlo je určeno k okamžité spotřebě.